ČUVAJ VERONAUKU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ČUVAJ VERONAUKU

Pravoslavni sajt da sačuvamo veronauku.
 
PrijemПорталPublicationsTražiLatest imagesPristupiRegistruj seMera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog  Linkov10
Zadnje teme
»  Da li je moguće zaštiti veronauku u Srbiji?
Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog  EmptyČet 25 Feb - 22:50 od padreex

» Тражимо уреднике
Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog  EmptyČet 4 Jun - 1:37 od Милан Вечански

» Богослужбене књиге и литература
Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog  EmptySub 30 Maj - 8:37 od drazasrbskiheroj

» Представите се!!!
Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog  EmptySre 9 Apr - 14:29 od padreex

» Festivali
Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog  EmptyNed 12 Maj - 12:54 od padreex

» Загробни живот
Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog  EmptyNed 12 Maj - 12:50 od padreex

» Šta je metafizika?
Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog  EmptyNed 9 Dec - 12:59 od Vidilac

» Лош Православац или добар припадник друге верске заједнице???
Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog  EmptyNed 4 Nov - 19:26 od Срђан Ранђеловић

» Biometrija
Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog  EmptyUto 2 Okt - 23:09 od ucenik istine

 SVETA PETKA
Image hosted by servimg.com
Image hosted by servimg.com
Православно хришћанство..com. Каталог православних ресурса на интернету

Delite | 
 

 Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorПоследња порука
padreex
Администратор
Администратор
padreex

Broj poruka : 287
Datum upisa : 05.06.2011
Godina : 37

Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog  Empty
PočaljiNaslov: Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog    Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog  EmptyPon 8 Avg - 10:09

Slovenački filozof Slavoj Žižek zadobio je skoro kultni status zbog svojih brojnih spisa – uključujući Škakljivi subjekt - zabavnu kritiku intelektualnog napada na ljudsku subjektivnost.

Na prestižnom Franfurtskom sajmu knjiga u oktobru 2001, on je razgovarao sa Sabinom Reul i Tomasom Dajhmanom (Sabine Reul and Thomas Deichmann) o subjektivnosti, multikulturalizmu, seksu i neslobodi posle 11. septembra.

Da li je 11. septembar bacio novo svetlo na vašu dijagnozu onoga što se dešava u svetu?

Slavoj Žižek: Jedna od fraza koje se beskonačno ponavljaju u poslednjim nedeljama je da ništa neće biti isto posle 11. septembra . Ja se pitam da li se stvarno radi o tako supstancijalnoj promeni. Sigurno je da postoji promena na nivou percepcije ili javnosti ali ne mislim da možemo govoriti o nekom fundamentalnom prekidu. Postojeći stavovi i strahovi su potvrđeni, a ono što su nam mediji govorili o terorizmu sada se stvarno dogodilo.

U svom radu, stavljam jak naglasak na ono što se obično opisuje kao virtuelizacija ili digitalizacija naše okoline. Mi znamo da 60% ljudi na zemlji nisu čak napravili nijedan telefonski poziv u svom životu. Istovremeno, 30 % živi u digitalizovanom univerzumu koji je veštački konstruisan, manipulisan i više nije ni neki prirodni ni tradicionalni univerzum. Na svim nivoima mi sve više živimo sa stvarima kojima je oduzeta njihova suština. Imate pivo bez alkohola, meso bez masnoća, kafu bez kofeina i čak virtuelni seks, bez seksa.

Virtuelna realnost je za mene klimaks tog procesa: tu sada imamo realnost bez realnosti... ili potpuno regulisanu realnost. Ali, to ima i drugu stranu. Kroz celo 20. stoleće , ja primećujem protivnu tendenciju ovoj, za koju je moj filozofski prijatelj Alen Badju izmislio dobro ime: ' La passion du réel ', “Strast za realnim”. To znači, baš zbog toga što živimo u univerzumu koji je univerzum mrtvih konvencija i izveštačenosti, jedino autentično i stvarno iskustvo mora biti nešto ekstremno nasilno, razbijajuće. I to mi osećamo kao da smo se tada vratili u realni život.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
https://verskeorganizacije.serbianforum.info
 

Mera prave ljubavi je: možete da uvredite onoga drugog

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ČUVAJ VERONAUKU :: Društvene teme :: Психологија-